Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Październik 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktualności

DSCN1338"Powróćmy Do Pana..."

W dniach od 17 do 24 października w parafii N.M.P. Wspomożycielki Wiernych w Borkach trwały misje święte "Powróćmy Do Pana..."

Prowadzili je ojcowie oblaci: ojciec Jarosław i ojciec Marcin.

Jako społeczność szkolna mieliśmy możliwość uczestniczenia w tym świętym czasie przez trzy kolejne dni.

20 października, w środę, uczniowie z klas I-IV uczestniczyli we Mszy Św. i nauce misyjnej. Ojciec Jarosław mówił  o księdze, z której  powinniśmy często korzystać, księdze, która jest drogowskazem i zawiera wskazówki jak żyć. Ta księga to Biblia.

21 października uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli we Mszy Św. z nauką misyjną. Ojciec Marcin wskazywał nam, jak ważne jest nawrócenie w naszym życiu, jak cenne jest życie w łączności z Jezusem. Przypominał, że sakrament pokuty daje nam możliwość powrotu do Jezusa.

22 października cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w uroczystej Mszy Św. z racji liturgicznego wspomnienia naszego Patrona - Św. Jana Pawła II.

Ojciec misjonarz zachęcał nas, abyśmy w swoim życiu kierowali się wskazówkami, jakie zostawił nam nasz Patron - Św. Jan Paweł II.

Najważniejszym wydarzeniem misji było nawiedzenie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej Kodeńskiej. Do tego wydarzenia uczniowie przygotowali prace plastyczne - rysunki przedstawiające obraz Matki Bożej Kodeńskiej.

Przepiękne prace naszych uczniów przyozdobiły naszą świątynię na dzień spotkania z Matką Bożą Kodeńską w jej cudownym obrazie.

Dla wszystkich uczniów  misje święte były pokrzepiającym i zapadającym w pamięć wydarzeniem, tym bardziej, że ostatnie   misje były ponad dwadzieścia lat temu.

Serdecznie dziękujemy pani dyrektor, Urszuli Oprawskiej-Abdułłajew oraz ks. proboszczowi Kazimierzowi Dudkowi, za umożliwienie nam uczestnictwa w tak doniosłym wydarzeniu - przecież misje święte odbywają się raz na kilkanaście lat.

                                                                                             Violetta Rogulska

245648986 1798809710508568 164586898666604278 nBieszczady

W dniach 11-13 października uczniowie klas IVb, Va, Vb i VI wybrali się na trzydniową wycieczkę w Bieszczady. Wyjechaliśmy w poniedziałek rano, ponieważ bardzo zależało nam, aby skorzystać z pięknej jesiennej pogody. Niestety, zapora na Jeziorze Solińskim przywitała nas deszczem, ale nie przeszkodziło nam to w rejsie statkiem oraz zakupie pamiątek.

We wtorkowy ranek wszyscy zbieraliśmysiły, aby po przejechaniu części Wielkiej Pętli Bieszczadzkiej wyruszyć  na podbój Małej Rawki. Droga była trudna (niestety, schody, które miały być ułatwieniem, stały się utrapieniem). Mimo wielu przeciwności uczniowie dzielnie doszli na szczyt. Na górze mogliśmy podziwiać mgłę, ale gdy schodziliśmy,  pogoda wynagrodziła nam trud zdobycia Małej Rawki i ukazała  piękne, jesienne kolory Bieszczad. Zmęczeni, ale dumni z siebie,  wróciliśmy na obiadokolację, ponieważ wieczorem szykowaliśmy Strefę Kibica na mecz Polska-Albania.

Czytaj więcej...

DSCN1289Dzień Nauczyciela na sportowo.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej samorząd uczniowski postanowił uczcić nie tylko akademią, ale także sportowymi zajęciami dla chętnych nauczycieli. Rozpoczęliśmy jednak tradycyjnie, od krótkiego  występu „ na wesoło” uczniów, którzy  w humorystyczny sposób przedstawili prozę szkolnego życia. Były życzenia, kwiaty, a dodatkowo miłą niespodziankę sprawili rodzice i uczniowie klas VIII, którzy (dosłownie) „wjechali” na halę z przepysznym tortem dla pracowników szkoły. Wiktoria (VIIIa) i Damian (VIIIb), przekazali nauczycielom życzenia i podziękowania za ich pracę.  Po oficjalnej części  przyszła pora na rozgrywki sportowe: mecze piłki siatkowej oraz piłki nożnej drużyn Nauczyciele- Uczniowie.  W siatkówce lepsi okazali się nauczyciele, mecz był wyrównany, ale, jak to mówią komentatorzy sportowi, wygrała rutyna i doświadczenie… Natomiast mecz piłki nożnej pokazał piękno rywalizacji sportowej… Niesieni dopingiem publiczności uczniowie wygrali 7:1 (chyba… J), chociaż nauczyciele walczyli do końca… Nie pomogła waleczność  pani Doroty Rapacewicz w obronie ani  bramkarskie parady pani Hanny Spocińskiej ( postrachem bramkarza był Witek Niewęgłowski… ), ani też liczne ataki panów Dariusz Wołka i Grzegorza Oprawskiego (który zdobył honorową bramkę dla nauczycieli)… W sumie sportowe zmagania zakończyły się remisem 1:1. Rewanż na Dzień Dziecka? Podziękowania dla uczniów występujących w programie artystycznym za naprawdę wielkie zaangażowanie i pomysłowość, a także dla rodziców i uczniów klas VIII za niezwykłą niespodziankę, a przede wszystkim za pamięć.

mg

Copyright © 2009 - 2021 Marek Sikora Rights Reserved.