Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Luty 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28

Aktualności

50954302 289372005082388 4804366433238646784 n"WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE, JAK CO ROKU W KARNAWALE"

W czwartek, 7 lutego, w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać piratów, policjantów, królewny, wróżki, kolorowe motylki, biedronki, myszki Miki, Spider-Mana czy Batmana. Na sali zrobiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci. Tańce i różne wesołe zabawy trwały aż do obiadu.  Urządziliśmy paradę strojów, konkurs tańca, zabawy z krzesełkami, były też inne wesołe pląsy jak, woogie-boogie, „Kaczuszki”; „Jedzie pociąg z daleka”, Lambada czy „Ram sam sam”. Zwieńczeniem zabawy karnawałowej było oczywiście wybranie "Króla i Królowej balu".

Czytaj więcej...

20190206 102945Kino i pizza? Marzenie nie tylko dzieci…

W dniu dzisiejszym dzieci z oddziału przedszkolnego 0,,a’’ i 0,,b" wybrały się na wycieczkę szkolną do kina na projekcję filmu ,,Asterix i Obelix tajemnica magicznego wywaru” w Łukowskim Ośrodku Kultury, następnie po obejrzeniu bajki dzieci udały się wraz z Paniami do Pizzerii Da Grasso. Celem wycieczki do kina  było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór sztuki filmowej. Podczas projekcji filmu  dzieci miały okazję kształtować nawyki kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz w środkach transportu. Kolejnym celem wycieczki było zapoznanie dzieci z wyglądem i wyposażeniem pizzerii oraz przypomnienie sobie zasad kulturalnego zachowania się w restauracji podczas spożywania posiłku. Na początku przygody kulinarnej sześciolatki zadbały o czystość swoich rąk przestrzegając przy tym zasady higieny osobistej, następnie poznawały kolejne etapy wykonania pizzy, poznały składniki potrzebne do jej przygotowania, obejrzały specjalny piec do jej wypieku.

Czytaj więcej...

IMG 3857„Czy słowa mogą ranić?” – koncert profilaktyczny Jacka Musiatowicza

Jacek Musiatowicz  to poeta, muzyk, piosenkarz z Radzynia Podlaskiego, laureat nagrody Prezydenta RP za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok, laureat 33. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, autor tekstów do piosenek między innymi Patrycji Markowskiej, Iwony Węgrowskiej, jego piosenka „Po tamtej stronie dnia” w wykonaniu Marka Dyjaka pojawia się w filmie „Underdog”. W naszej szkole gościł wraz z synem Michałem, niezwykle utalentowanym gitarzystą, który wydał właśnie swoją pierwszą płytę. Michał brał również udział w programie „Must Be The Music. Tylko Myzyka”.

Czytaj więcej...

P1020823„Poloneza czas zacząć”
Bal Absolwentów 2019

2 lutego 2019 - sobotni wieczór w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach… Na zegarach zbliża się godzina 17.00… Z uśmiechem i podekscytowaniem wszyscy zmierzają ku sali gimnastycznej. Dziś już nie odbędzie się tam żadna lekcja wychowania fizycznego, lecz bal. Pierwszy (i ostatni) taki Bal Absolwentów w historii naszej szkoły, wspólny bal klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum. Na hali uczniowie ustawiają się w zgodnym szyku. Przy brzegach ścian gromadzą się nauczyciele, rodzice, znajomi i przyjaciele naszych absolwentów, wszyscy  przyglądając się ze wzruszeniem  bohaterom tego wydarzenia. W pewnym momencie Marcin Kożuch prosi zgromadzonych o ciszę, a Gabriela Szewczyk cytuje fragment „Ody do młodości”:

Czytaj więcej...

IMG 3784Karnawałowo, czyli czas na choinki…

Niedziela, 3 lutego, upłynęła w tanecznych rytmach sporej grupie naszych uczniów. Już o 12.30 znany nam z ubiegłego roku DJ Valdi  rozpoczął zabawę z najmłodszymi (od przedszkolaków po klasy III szkoły podstawowej). Wesoło bawiące się pociechy obserwowały licznie przybyłe mamy, a prowadzący imprezę prezenter muzyki starał się rozruszać wszystkich:  i młodszych, i starszych. Na zmęczonych i zgłodniałych czekały przygotowane przez mamy kanapki, ciasta i oczywiście napoje. Mimo że najmłodsi bawili się świetnie, to trzeba było ustąpić miejsca (a właściwie parkietu) kolejnej grupie chętnych do tanecznych szaleństw. Od 15.30  choinkową zabawę rozpoczęli nieco starsi, czyli uczniowie klas IV-VII (ósmoklasiści i gimnazjaliści w niedzielę zapewne odpoczywali po swoim balu absolwentów).

Czytaj więcej...

Copyright © 2009 - 2019 Marek Sikora Rights Reserved.