Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Sierpień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

P1020823„Poloneza czas zacząć”
Bal Absolwentów 2019

2 lutego 2019 - sobotni wieczór w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach… Na zegarach zbliża się godzina 17.00… Z uśmiechem i podekscytowaniem wszyscy zmierzają ku sali gimnastycznej. Dziś już nie odbędzie się tam żadna lekcja wychowania fizycznego, lecz bal. Pierwszy (i ostatni) taki Bal Absolwentów w historii naszej szkoły, wspólny bal klas VIII szkoły podstawowej i klas III gimnazjum. Na hali uczniowie ustawiają się w zgodnym szyku. Przy brzegach ścian gromadzą się nauczyciele, rodzice, znajomi i przyjaciele naszych absolwentów, wszyscy  przyglądając się ze wzruszeniem  bohaterom tego wydarzenia. W pewnym momencie Marcin Kożuch prosi zgromadzonych o ciszę, a Gabriela Szewczyk cytuje fragment „Ody do młodości”:

„Młodości! tobie nektar żywota
Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę:
Serca niebieskie poi wesele,
Kiedy je razem nić powiąże złota.
Razem, młodzi przyjaciele!...”

Po uroczystym powitaniu pan dyrektor Roman Pawelec w przemówieniu wraca pamięcią do minionych lat, gdy uczniowie pierwszy raz przekroczyli próg tej szkoły. Dziękuje za pracę  młodzieży, jak również za współpracę rodzicom. Życzy wszystkim dobrej zabawy i niezapomnianych chwil. Następnie Magdalena Kozieł, w imieniu wszystkich przyszłych absolwentów, składa szczególne podziękowania szanownej Dyrekcji, panu wójtowi Radosławowi Sałacie i wychowawczyniom (a są to panie Danuta Witek – IIIA, Sylwia Wędroch – IIIB, Bożena Kusyk – VIIIb oraz Hanna Kosińska – VIIIa) za trud włożony w wychowanie i edukację. Podziękowania płyną również do przewodniczącej Rady Rodziców, pani Katarzyny  Czyżak oraz pana Marka Sikory i pana Marka Makosza za ogromną  pomoc w zorganizowaniu balu.  Nie brakuje też słów podziękowań dla rodziców, dzięki którym ten wieczór jest wyjątkowy. Po wręczeniu kwiatów prowadzący Bartłomiej Mitura, cytując fragment „Pana Tadeusza”, daje znak do poloneza.

„Podkomorzy rusza
I z lekka zarzuciwszy wyloty kontusza,
I wąsa podkręcając, podał rękę Zosi
I skłoniwszy się grzecznie, w pierwszą parę prosi.
Za Podkomorzym szereg w pary się gromadzi,
Dano hasło, zaczęto taniec… „

W rytm melodii Wojciecha Kilara rusza elegancki korowód. Uczniowie dostojnym krokiem podążają po parkiecie,  starając się nie pomylić kroków galowego tańca. Dziewczęta prezentują się pięknie! Szykowne kreacje, w dłoniach róże. Każdą damę można podziwiać niczym dzieło sztuki. Panowie towarzyszą im w garniturach i czerwonych muchach. Całość wygląda wspaniale, tak jakbyśmy się na chwilę cofnęli w czasie.  Po gromkich oklaskach przychodzi czas na kolejny taniec, tym razem w walcu zaprezentują się  uczniowie tańczący z rodzicami. W oczach rodziców widać wzruszenie, a wielu z obecnych widzów uroniło łzę… Część oficjalną balu zamyka odtańczona przez przyszłych absolwentów belgijka, która wprowadza wszystkich w dobry nastrój.

Dalsza część zabawy niech będzie owiana rąbkiem tajemnicy. Jedyne co można powiedzieć to to, że było wspaniale. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć! Wspomnieniom na pewno długo nie będzie końca, gdyż studniówka dostarczyła nam wszystkim wielu cudownych wrażeń.

W imieniu wszystkich uczniów biorących udział w imprezie, bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi, Pani Dyrektor oraz Rodzicom zaangażowanym w przygotowania i pomoc w zorganizowaniu balu. Dziękujemy również Wychowawcom za wsparcie oraz przybyłym Gościom za przyjęcie zaproszenia i wspólnie spędzony czas.

Uczniowie

Fot. Anna Bober i Marek Sikora

Copyright © 2009 - 2019 Marek Sikora Rights Reserved.