Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Czerwiec 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

IMG 4016“KLIKAM Z GŁOWĄ”

Internet to źródło zabawy i wiedzy oraz narzędzie komunikacji. Należy jednak wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Najmłodsi użytkownicy smartfonów najczęściej korzystają z nich bez ograniczeń. Nie zdają sobie sprawy z konsekwencji, jakie mogą wiązać się ze ściąganiem gier lub wysyłaniem drogich sms-ów. Nie są świadomi niebezpieczeństw, jakie niosą treści nieodpowiednie dla ich wieku.

W dniu 28 marca 2019 roku w naszej szkole odbyły się zajęcia  w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej  “Klikam z głową”. Celem akcji jest edukowanie młodych użytkowników Internetu, by w mądry i świadomy sposób wykorzystywali możliwości swoich smartfonów i komputerów, by potrafili w bezpieczny sposób korzystać z możliwości Sieci. Warsztaty prowadzili pracownicy delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej w Lublinie, Monika Pietrak-Żurkowska i Arkadiusz Kozłowski.

Kampania „Klikam z głową” przeznaczona jest dla dzieci ze szkół podstawowych, z podziałem na dwie grupy wiekowe: klasy I – III oraz IV – VI. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie poruszać się w sieci i korzystać z urządzeń telekomunikacyjnych. Uczyły się, jak radzić sobie z agresją w sieci, jak chronić dane oraz  uniknąć wysokich rachunków telefonicznych.

Pod koniec zajęć uczestnicy otrzymali upominki oraz dyplomy potwierdzające udział w akcji.

Anna Niewęgłowska

Film edukacyjny - http://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/klikam-z-glowa/materialy-edukacyjne/jak-pozostac-po-jasnej-stronie-sieci,5.html lub http://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/klikam-z-glowa/materialy-edukacyjne/jak-unikac-zagrozen-i-bezpiecznie-surfowac-po-internecie,6.html

Plakat i ulotka: http://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/klikam-z-glowa/materialy-edukacyjne/plakat-i-ulotka,4.html

Materiały edukacyjne: http://cik.uke.gov.pl/edukacjatop/klikam-z-glowa/materialy-edukacyjne/

Copyright © 2009 - 2019 Marek Sikora Rights Reserved.