Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Wrzesień 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

20190612 092015GMINNY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II w 20 rocznicę wizyty Papieża w Siedlcach.

Patron naszej szkoły, Jan Paweł II 20 lat temu odwiedził diecezję siedlecką. Dla przypomnienia i upamiętnienia tej rocznicy w środę, 12 czerwca, w Zespole Placówek Oświatowych w Borkach odbył się Gminny Konkurs Wiedzy o św. Janie Pawle II.Tym razem adresatem konkursu byli najmłodsi, czyli uczniów klas I-III szkół podstawowych naszej gminy.

Na zaproszenie do udziału odpowiedziały szkoły: z Tchórzewa, Woli Chomejowe i Woli Osowińskiej. Drużyny rywalizowały w 10 konkurencjach, były to: kalambury – miejsca, osoby, wydarzenia związane z Karolem Wojtyłą;  pytania z wyborem odpowiedzi A,B,C; pytania TAK, NIE; praca plastyczna – wykonanie flagi i herbu papieskiego. Były też trzy rundy związane ze sportami, które uprawiał Karol Wojtyła: strzały do bramki, wyprawa w góry (pokonanie dystansu na czas na szczudłach) i wycieczka (drużyna miała za zadanie skompletować do plecaka niezbędne rzeczy i pokonać trasę wycieczki). Zawodnicy wykazali się dużą wiedzą o życiu św. Jana Pawła II. Świetnie się bawili, wykazali się bardzo dobrą sprawnością fizyczną. Ważną rolę odegrali też kibice, którzy zachęcali do walki koleżanki i kolegów. Po 10 rundach klasyfikacja była następująca:

I miejsce: SP Tchórzew
II miejsce: SP Borki
III miejsce: SP Wola Osowińska
IV miejsce: SP Wola Chomejowa

Drużyny otrzymały statuetki z wizerunkiem św. Jana Pawła II a wszyscy uczestnicy książki o św. Janie Pawle II (ufundowane przez księdza proboszcza Kazimierza Dudka).

Serdecznie gratulujemy najlepszym i dziękujemy za udział w konkursie. Za przygotowanie uczniów do rywalizacji podziękowania należą się paniom: Agnieszce Latoch, Mariannie Karwowskiej, Weronice Ziarek, Elżbiecie Kozieł i panu Tadeuszowi Krawczykowi.

Konkurs zorganizowały panie: Anna Badziak i Violetta Rogulska.

Violetta Rogulska

Copyright © 2009 - 2019 Marek Sikora Rights Reserved.