Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

IMG 20191002 111116#OSEWyzwanie – szkoła laureatem konkursu

OSE to Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, prestiżowy program pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji i Ministerstwa Edukacji Narodowej, zakładający stworzenie sieci dostępu do Internetu łączącej wszystkie szkoły w Polsce. W konkursie #OSEwyzwanie mogły wziąć udział szkoły z miejscowości liczących do 50 tysięcy mieszkańców. Zadaniem uczestników było przesłanie pracy plastycznej pt. „Smart Szkoła”, wykonanej w dowolnej technice. Dodatkowo warunkiem udziału w konkursie było zgłoszenie szkoły do projektu OSE i programu mLegitymacja szkolna. 20 września 2019 r. zostały ogłoszone wyniki  konkursu  #OSEWyzwanie, w którym nasza szkoła została laureatem  konkursu „Smart Szkoła”.

 Zaangażowanie  i współpraca  naszych nauczycieli, pani Karoliny Sałaty, pani Eweliny Gajdy - Fijałek i pana Marka Sikory oraz uczestnictwo szkoły  w programie „OSEWyzwnie – OSERegio” pozwoliły wygrać pracownię mobilną,  składającą się z 16 laptopów, dostęp do szybkiego, bezpłatnego i bezpiecznego internetu oraz możliwość korzystania z narzędzi i zasobów  edukacyjnych, które będą wykorzystywane w procesie kształcenia umiejętności cyfrowych uczniów i nauczycieli.

Na uroczystej gali laureatów, która odbyła się 27 września w Białej Podlaskiej, dyrektor Roman Pawelec otrzymał certyfikat z potwierdzeniem przyznania nagrody z rąk wicemarszałka województwa lubelskiego, Dariusza Stefaniuka, zastępcy dyrektora NASK Bartłomieja Klingiera  oraz wicekuratora oświaty w Lublinie Eugeniusza Pelaka. Ogromnie cieszy nas fakt, że dzięki twórczej pracy naszych  uczniów oraz ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, będziemy mieli możliwość wyrównania szans edukacyjnych naszych uczniów,  łatwiej będzie nam chronić ich przed dostępem do treści potencjalnie niebezpiecznych i oczywiście pomoże nam to poszerzyć płaszczyznę lepszej komunikacji z rodzicami.

Marek Sikora/ Roman Pawelec

Copyright © 2009 - 2019 Marek Sikora Rights Reserved.