Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Listopad 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

P1130482XXI pielgrzymka Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

O świcie w dniu 7.10.2021r.  34 osobowa grupa  naszej szkoły, wraz z pocztem sztandarowym, wyjechała do Częstochowy,  by wziąć  udział w XXI pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, odbywającej się pod hasłem „Nie lękajcie się”.

Przed szczytem Jasnej Góry zgromadziło się  ponad 5 tys. uczniów i nauczycieli z 110 placówek. Spotkanie było dziękczynieniem, życie św. Jana Pawła II i  za błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego.

O godz. 11.00 została odprawiona uroczysta Msza święta pod przewodnictwem duszpasterza Rodziny Szkół – Biskupa Henryka Tomasika. Na Jasnej Górze obecny był również  ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczącym Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Głównej Mszy św. przewodniczył  dotychczasowy wieloletni duchowy opiekun Rodziny Szkół Jana Pawła II radomski biskup senior Henryk Tomasik. „Nie lękajcie się otwórzcie drzwi Chrystusowi” zachęcał w homilii uczestników pielgrzymki za ich patronem bp Tomasik. Podpowiadał młodym wzory pięknych relacji z Chrystusem w osobach Św. Jana Pawła II, bł. kard. Wyszyńskiego i bł. nastolatka, pasjonata Internetu bł. Carlo Acutisa. - Dziękujemy Panu Bogu za piękne wzory błogosławionych i świętych, z których młodzi ludzie mogą czerpać wzór. Rozmawiajmy z Chrystusem na co dzień - „Panie ty wiesz, że cię kocham”, to jest nasza autostrada do nieba – zachęcał kaznodzieja.

Bezpośrednio po Mszy Świętej młodzież zawierzyła społeczność szkół Jana Pawła II Matce Bożej Królowej Polski, a potem nastąpiło odczytanie telegramu skierowanego na tę okoliczność do Ojca Świętego Franciszka. Momentem kończącym uroczystą Mszę Świętą było odśpiewanie hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

Po uroczystej Mszy Św. był czas na zwiedzanie Sanktuarium Jasnogórskiego.

Odwiedziliśmy Skarbiec Jasnogórski, miejsce, gdzie przechowuje się wota błagalne i dziękczynne, które złożyli w darze Matce Bożej pielgrzymi przybywający tutaj od późnego średniowiecza aż po czasy nam współczesne. Wśród wotów znajdują się zarówno cenne dzieła sztuki – dary królewskie czy papieskie - jak i skromne przedmioty, posiadające wyłącznie wartość emocjonalną. Najstarsze zabytki pochodzą z XIV wieku.

Zwiedziliśmy Wały Jasnej Góry, Drogę Krzyżową.

Punktem kulminacyjnym było spotkanie z Matką Bożą - Czarną Madonną w Kaplicy Cudownego Obrazu.

Mogliśmy z bliska spojrzeć w oblicze ukochanej Matki i przedstawić Jej nasze prośby, podziękowania.

Serdeczne podziękowania dla P. dyrektor Urszuli Oprawskiej-Abdułłajew za zgodę na zorganizowania wyjazdu, rodzicom za umożliwienie dzieciom udziału w pielgrzymce i nauczycielom za opiekę: P. Urszuli Oprawskiej-Abdułłajew, P. Katarzynie Krasuckiej, P. Magdalenie Mitura, P. Grzegorzowi Oprawskiemu.

Violetta Rogulska

Copyright © 2009 - 2021 Marek Sikora Rights Reserved.