Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Styczeń 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

mdpdMiędzynarodowy Dzień Praw Dziecka

Miło nam poinformować, iż uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Borkach brali udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF Polska.

20 listopada to wyjątkowa data  - rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.

W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie ich prawa. Znajomość praw pozwala najmłodszym uchronić się przed różnymi niebezpieczeństwami.

Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie kolejnych pokoleń dzieci i młodzieży.

UNICEF (Fundusz Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci) w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka.

Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF to wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie. W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia dzieciom, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień, ale z poważnym przesłaniem.

W obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka włączyły się także placówki edukacyjne w Polsce. Do akcji przystąpiła także nasza szkoła. W ciągu całego tygodnia od 22.11.2021 do 26.11.2021 uczniowie na godzinach wychowawczych wykonywali szereg aktywności m.in zapoznawali się z Konwencją o prawach dziecka, oglądali prezentacje multimedialne i filmy, a także sprawdzali swoją wiedzę dotyczącą praw dziecka za pomocą interaktywnych quizów. Natomiast w piątek 26 listopada uczniowie naszej szkoły przyszli do szkoły ubrani na niebiesko. Był to symbol solidarności ze wszystkimi dziećmi na całym świecie, których prawa nie są przestrzegane. W ramach akcji przygotowano również krótki spot o prawach dziecka.

Marzena Dudek
 Agnieszka Ciołek

 

embed video plugin powered by Union Development

Copyright © 2009 - 2022 Marek Sikora Rights Reserved.