Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Wrzesień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

IMG 4843Zanim zabrzmiał ostatni dzwonek…

… i zaczęły się wakacje uczniowie, nauczyciele, rodzice spotkali się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/19, zakończeniu historycznym – mury szkoły opuszczały dwa roczniki absolwentów:  klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum. Ostatni dzień szkoły dla klas IV – VIII i III gimnazjum rozpoczął się od mszy świętej w kościele parafialnym w Borkach, celebrowanej przez księdza proboszcza Kazimierza Dudka. Potem część oficjalna na hali gimnastycznej naszej szkoły, w której uczestniczyli także goście: reprezentujący wójta Radosława Sałatę sekretarz Gminy Borki, pan Michał Zając oraz ksiądz proboszcz Kazimierz Dudek.

Spotkanie rozpoczął dyrektor ZPO w Borkach, pan Roman Pawelec, który przede wszystkim podziękował za pracę w mijającym roku szkolnym nauczycielom, szczególnie zaś pani wicedyrektor Jolancie Guz, pracownikom niepedagogicznym szkoły, uczniom oraz rodzicom. Podkreślił również fakt, że był to rok wyjątkowy - kończący istnienie w polskim systemie szkolnym gimnazjum, był to też rok pracowity, ale i trudny. Kolejnym występującym był (jak zwykle zwięzły w treści) ksiądz Dudek, a następnie pan Michał Zając odczytał list od Wójta gminy Borki, który podziękował za pracę oraz życzył wakacji pełnych prawdziwego wypoczynku.

Następnym  punktem programu było wręczenie zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych z j. niemieckiego Lubelskiego Kuratora Oświaty, a otrzymali je Alicja Kożuch (szkoła podstawowa) oraz Jakub Stępniewski (gimnazjum),  pamiątkowe dyplomy otrzymały również panie przygotowujące uczniów do konkursu, pani Jolanta Guz oraz Justyna Kruszyńska – Bącik oraz dyrektor Roman Pawelec.

Ważnym momentem uroczystości było pożegnanie sztandaru gimnazjum (po wcześniejszym ślubowaniu absolwentów szkoły podstawowej oraz gimnazju) – w imieniu społeczności szkolnej dokonał tego dyrektor ZPO w Borkach, swój sztandar pożegnały też poczty sztandarowe gimnazjum, a potem padła komenda „Sztandar gimnazjum wyprowadzić!” – tak oto zakończył się niezwykle istotny etap w historii naszej  placówki...

Swoje ślubowanie złożyli także uczniowie, którzy będą tworzyć poczet sztandarowy szkoły podstawowej: drzewcowi Kacper Kulik (VIIa) i Ziemowit Niewęgłowski (VIIb) oraz asysta Julia Żeleźnik, Klaudia Górna (VIIb), Marcelina Filip i Magda Skowron (VIIa).

Najlepsi uczniowie klas IV-VIII otrzymali nagrody książkowe, a absolwenci szkoły podstawowej oraz gimnazjum również świadectwa ukończenia szkoły,  z rąk dyrektora Romana Pawelca. Rodzicom uczniów ze średnią 4,75 i wyższej zostały wręczone listy  gratulacyjne. Podziękowania otrzymali też ci rodzice, którzy zaangażowali się w pracę na rzecz klasy i szkoły.

Szczególnie wzruszającym momentem było pożegnanie odchodzących uczniów klas VIII oraz klas III gimnazjum. W imieniu koleżanek i kolegów absolwentów pożegnała Ewelina Sałata, a klasy VII wręczyły starszym koleżankom i kolegom drobne upominki. Absolwenci podziękowali wychowawcom, nauczycielom dyrekcji i pracownikom obsługi za wspólne lata w szkole - pracę, współpracę i opiekę. Obecni mogli obejrzeć filmy, przygotowane przez poszczególne klasy, które w sposób humorystyczny (a czasami całkiem na poważnie) pokazywały ich wspólne życie w szkole, na wycieczkach, nieoficjalnych spotkaniach.  Były pożegnalne piosenki, wzruszające recytacje, wybuchy radości (lub śmiech przez łzy), ale też łzy i smutek towarzyszący rozstaniu  - zarówno ze strony uczniów jak i wychowawców… A potem już tylko, zapowiedziany przez dyrektora, ostatni dzwonek i jeszcze spotkania wychowawców z klasami, rozdanie świadectw, parę słów na pożegnanie i…. WAKACJE! Nareszcie WAKACJE!!!  

Copyright © 2009 - 2019 Marek Sikora Rights Reserved.