Ułatwienia dostępu

Zespół Placówek Oświatowych
w Borkach
zpo.borki@gminaborki.pl
ul. Wojska Polskiego 25,
21-345 Borki
(81) 857 42 40
609 102 679

Mamy już w naszej szkole nową Radę Samorządu Uczniowskiego, od 21 września przewodniczącą RSU jest Jadzia Czyżak z klasy VIII. Gratulacje!

Do wyborów, zaplanowanych właśnie na 21 września, zostało zgłoszonych 26 kandydatów, którzy mieli okazję zaprezentować się swoim wyborcom w kilkudniowej kampanii wyborczej.  Nie wszyscy skorzystali z możliwości przedstawienia swoich pomysłów na działania RSU,  ale , dzięki  grupie odważnych, gazetka samorządu szkolnego cieszyła się ostatnio sporym zainteresowaniem – pojawiły się  na niej plakaty wyborcze…  Niektórzy kandydujący naprawdę mocno (i bardzo pomysłowo) zabiegali o głosy wyborców…  Uczniowie wybierali również spośród 17 nauczycieli, pracujących z klasami IV-VIII, opiekuna Samorządu Uczniowskiego.  W środowym głosowaniu brali udział uczniowie klas IV-VIII oraz nauczyciele.

Komisja wyborcza w składzie:  Adrian Sikora – przewodniczący, Bartek Głąbicki, Iza Pasik, Iza Stępniewska po przeliczeniu wszystkich głosów stwierdziła, że przewodniczącą Rady Samorządu  Uczniowskiego w roku szkolnym 2022/23  zostaje Jadwiga Czyżak  (86głosów).  W skład Rady SU weszli również: Wiktoria Czyżak, Krystian Sałata, Witek Niewęgłowski, Oliwia Bajdak, Łukasz Rogala.

Dla nowo wybranej przewodniczącej i pozostałych członków nowo wybranej Rady SU gratulacje i życzenia wielu udanych działań. Tym, którym się nie powiodło w tym roku szkolnym – powodzenia w przyszłości. Podziękowania również dla komisji wyborczej za trudną i odpowiedzialną pracę.

Opiekunem  SU w tym roku szkolnym została p. Małgorzata Górna.