Back To Top

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Kalendarz

Kwiecień 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktualności

WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU WIEDZY
O ŚW. JANIE PAWLE II

17 maja w przeddzień urodzin Św. Jana Pawła II w naszej szkole odbył się Klasowy Konkurs Wiedzy o Św. Janie Pawle II - naszym Patronie. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV – VIII.
Przeprowadzony został w formie on-line - na pierwszej godzinie lekcyjnej.
Pytania zamieszczone zostały w prezentacji: GENIALLY. Uczniowie rozwiązywali trzy zadania interaktywne WordWall i jeden test przygotowany w Formularzu Google.

Trzy najlepsze miejsca zdobyły następujące klasy:
I miejsce - klasa IVb - z liczbą punktów 52
II miejsce - klasa VIIIa - z liczbą punktów 46 i czasem 6,54
III miejsce - klasa VII - z liczbą punktów 46 i czasem 7,27
Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział.

Organizatorzy: Anna Badziak, Violetta Rogulska

Szanowni Rodzice,

Zwracamy się do Rodziców uczniów naszej szkoły o dobrowolne wpłaty na rzecz Rady Rodziców w sugerowanej kwocie 20 zł.

Pieniądze te pośrednio lub bezpośrednio wracają do naszych dzieci, bo one są dla nas najważniejsze!

Dzięki wpłatom możemy wspierać i nagradzać, a także zachęcać do większej aktywności uczniów naszej szkoły. Każda wpłacona złotówka trafia do naszych dzieci pod różnymi postaciami.

Działania poprawiające warunki nauki i bezpieczeństwa naszych dzieci wymagają znacznych nakładów finansowych. Poszukujemy innych źródeł ich finansowania , ale obecnie to nasze składki stanowią podstawę działań Rady Rodziców, dlatego dziękujemy za dotychczasowe darowizny i serdecznie prosimy o dokonywanie wpłat na fundusz Rady Rodziców.

Pieniądze można wpłacać do wychowawców klas lub na konto Rady Rodziców:

24 8046 1012 2007 0500 2642 0001 BS Radzyń Podl o/Borki

W tytule wpłaty proszę wpisać imię i nazwisko oraz klasę ucznia.

W ubiegłych latach oraz w obecnym roku szkolnym z kwoty będącej w dyspozycji Rady Rodziców mogliśmy wesprzeć m.in. następujące inicjatywy:

- Festyn Rodzinny

- Kotara na salę gimnastyczną

- Tablice korkowe do klasy IV

- Opł. za egzaminy próbne ósmoklasisty

- Papier ksero

- Konkurs Fraszka

- Dzień Edukacji Narodowej

- Kangur matematyczny

i wiele innych.

Pozdrawiamy, dziękując za zrozumienie i okazane wsparcie.

                                                                 Z wyrazami szacunku
/-/
Prezydium Rady Rodziców

Spotkanie z panem Zbigniewem Grochowskim, Fotografem Powstania Warszawskiego

18 maja 2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panem Zbigniewem Grochowskim – ostatnim fotografem Powstania Warszawskiego, który przyjechał do nas z Legnicy na Dolnym Śląsku. Pan Zbigniew rozpoczął opowieść o swoich wojennych losach od ucieczki przed Rosjanami w 1939 r. z Brześcia nad Bugiem do Lublina. W ten sposób jego rodzina uratowała się przed wywózką na Syberię. Później, uciekając przed Niemcami trafił do Warszawy, w której razem z rodzicami i bratem przeżył okupację. W 1941 r. pan Zbigniew wstąpił do Szarych Szeregów. Działał w tzw. małym sabotażu: roznosił prasę powstańczą, malował również słynne kotwice „Polska Walcząca”. Jeszcze przed wojną pan Zbigniew otrzymał od swojego ojca aparat fotograficzny, którym na polecenie druha wykonywał w czasie okupacji zdjęcia różnych obiektów niemieckich oraz miejsc egzekucji ulicznych. Nasz gość zaprezentował nam swoje zdjęcia, które zachowały się do dziś i są eksponowane w Muzeum Powstania Warszawskiego. Na koniec spotkania pan Zbigniew, który z młodzieżą pracował przez 48 lat jako nauczyciel matematyki, zachęcał uczniów do tego, aby uczyli się, zdobywali wiedzę, nie tylko z myślą o sobie, o swojej przyszłości, ale przede wszystkim po to, by służyć i pomagać innym oraz dla dobra Ojczyzny. Uczniowie wręczyli panu Zbigniewowi bukiet kwiatów, dziękując tym samym za przybycie i przeprowadzenie żywej lekcji historii. Swoją wdzięczność i podziw wyraził również wójt naszej gminy, pan Radosław Sałata, który wręczył naszemu gościowi książkę opisującą dzieje gminy Borki.

Karolina Sałata

XVII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian

14 maja, w zabytkowym dworku w Bełczącu – rodzinnej wsi poetki, odbył się XVII Regionalny Konkurs Recytatorski Poezji Marianny Bocian, którego organizatorem było Czemiernickie Towarzystwo Regionalne z prezesem Tadeuszem Sławeckim – dyrektorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Julia Skowron (kl. IVb), Wiktoria Czyżak (kl. VII) oraz Zuzanna Toczyńska (kl. VII).

Po wysłuchaniu wszystkich recytatorów, jury w składzie: P. Anna Kistelska (Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie), p. Ewa Hadrian (Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie) oraz p. Agnieszka Świć (Gminna Biblioteka Publiczna w Czemiernikach) wyłoniło zwycięzców. Nasze recytatorki po raz kolejny zostały zauważone. Julia Skowron oraz Wiktoria Czyżak otrzymały wyróżnienia w swoich kategoriach wiekowych. Gratulujemy.

Karolina Sałata

 

GMINNE ELIMINACJE DO 41. MAŁEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

12 maja, w sali widowiskowej Gminnej Biblioteki Publicznej w Borkach, odbyły się gminne eliminacje do 41. Małego Konkursu Recytatorskiego. Jury w składzie: p. Lucyna Panasiuk - Żurawska, p. Alina Kryjak oraz p. Małgorzata Kulikowska oceniało recytatorów w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, IV – VI i VII – VIII. Naszą szkołę reprezentowało 11 recytatorek: Alicja Sposób, Lena Jończak, Nina Lis (kl. Ib) oraz Wiktoria Skowron i Oliwia Frączek (kl. IVb) otrzymały dyplomy za udział w konkursie, natomiast pozostałe uczestniczki zajęły następujące miejsca:

Kategoria kl. I- III:
III miejsce – Aleksandra Czyżak (kl. IIa)

Kategoria kl. IV- VI:
I miejsce – Oliwia Bajdak (kl. IVb)
II miejsce – Julia Skowron (kl. IVb)
III miejsce – Małgorzata Kępa (kl. IVb)

Kategoria kl. VII- VIII:
I miejsce – Wiktoria Czyżak (kl. VII)
II miejsce – Zuzanna Toczyńska (kl. VII)

Uczennice zostały przygotowane do konkursu pod kierunkiem p. Jolanty Skowron, p. Eweliny Gajdy – Fijałek oraz p. Karoliny Sałaty.

Nagrodzone recytatorki zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu, który odbędzie się 23 maja w Radzyńskim Ośrodku Kultury. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Karolina Sałata

Copyright © 2009 - 2024 Marek Sikora Rights Reserved.